KAPI VİZESİ / E-VİZE

baku ile ilgili görsel sonucu

Azerbaycan: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri Kapı Vizesi veya E-Vize alabilirler.

KONSOLOSLUK VİZESİ

Türk Vatandaşları Vizelerini Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğundan ücretsiz olarak alabilmektedirler.

KAPI VİZESİ

Azerbaycan’da Türk vatandaşları için 10 USD ödeme karşılığında alınabilen kapı vizeleri ise sadece Bakü Uluslararası Hayder Aliyev Havalimanın’dan alınabilmektedir.

E-VİZE

10 Ocak 2017 tarihinden itibaren, aralarında Türkiye’nin de yer aldığı 81 ülke vatandaşlarına yönelik olarak E-Vize uygulaması (ASAN Vize) başlatılmıştır.  E-Vizeler    3 iş günü içerisinde hazırlanmaktadır. Azerbaycan E-Vizelerin geçerlilik süreleri 30 gündür.

Başvuru sahiplerinin pasaport süreleri minimum 3 ay olmalıdır. Pasaportlar yırtık olmamalı, pasaport üzerindeki yazılar çeşitli sebeplerle silik, okunmaz olmamalıdır.

Azerbaycan E-Vize başvurusu 3 adımdan oluşmaktadır: Başvuru, Ödeme ve Vizenin Basımı. Sözkonusu adımların doğru ve eksiksiz yapılması şarttır. Aksi halde vize verilmeyecektir.

Azerbaycan E-Vizesi bir kişi için, aile için (minimum 2, maksimum 10 kişi) ve gruplar için (minimum 10, maksimum 300 kişi için) ita edilmektedir. Müracaat esnasında vize başvuruları bilgilerinin doğrudan sisteme kaydı gerekmektedir. Vize ücreti internet üzerinden online olarak ödenmektedir. Ödeme dekontu başvuru sahibinin e-mail adresine gönderilmektedir. Olumlu sonuçlanan başvurularda, vizeler başvuru sahibinin e-mail adresine iletilmektedir.

Azerbaycan standart E-Vize ücreti 23 USD olup başvuru 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Acil E-vize Başvuru ücreti ise 50 USD’dir ve 3 saat içerisinde sonuçlanmaktadır.  https://evisa.gov.az/en/ adresinden vize başvuruları yapılabilmektedir.

west timor ile ilgili görsel sonucu

Doğu Timor:
Bu ülkeye seyahat edecek Türk vatandaşlarına, Doğu Timor sınır kapılarında 30 gün süreli vize verilmektedir.

dominican republic ile ilgili görsel sonucu

Dominik Cumhuriyeti: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabi olup, havalimanında 30 USD karşılığında vize alınabilmektedir.
Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport hamilleri vizeye tabidir.

armenia ile ilgili görsel sonucu

Ermenistan:  Umuma Mahsus Pasaport Hamili Türk vatandaşlarına direk olarak uçakla veya karayolu ile Gürcistan üzerinden gidilmesi halinde Kapı Vizesi verilebilmektedir.
Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Ermenistan’ın Türkiye’de Akreditasyonu bulunmadığından Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport hamilleri vize başvurularını Gürcistan Tiflis’de bulunan Ermenistan Başkonsolosluğuna yapmaları gerekmektedir.

Ermenistan için E-Vize başvurusu yapmak isteyen Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları 7 USD başvuru ücreti karşılığında başvurularını https://evisa.mfa.am/ adresi üzerinden yapabilmektedirler.

gabon ile ilgili görsel sonucu

Gabon: : Umuma mahsus Pasaport sahibi Türk vatandaşları aşağıdaki koşulları sağlaması durumunda Sınırda bandrol vize uygulamasından yararlanabilirler.

– En az 6 ay geçerli pasaport hamili olmak,
– Gerekli aşıların güncel olduğunu gösteren uluslararası aşı karnesine sahip olmak,
– Librevil Uluslararası Leon Mba Havaalanına varışta PAF’a (Hava ve Sınır Polisi) ait “ülkeye giriş talep formu (demande d’admission sur le territoire national)” doldurmak,
– Vize harcı olarak 45.000 CFA veya 70 Avro ödemek,
– Turistik amaçlı seyahatlerde otel rezervasyon belgesi veya ikamet edilecek yerin adresi, iş amaçlı seyahatlerde ise davet mektubu ibraz etmek.

south africa ile ilgili görsel sonucu

Güney Afrika Cumhuriyeti: Resmi ve umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları Güney Afrika Cumhuriyeti’ne seyahatlerinde 30 günlük kapı vizesini kadar sınır kapılarında alabilmektedirler.

haiti ile ilgili görsel sonucu

Haiti: Haiti’ye seyahat eden umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları Haiti’ye girişte havaalanında 10 ABD Doları karşılığında 90 gün kalma imkanı veren ve turist kartı olarak adlandırılan giriş vizesi alarak ülkeye girebilmektedir.

ıraq ile ilgili görsel sonucu

Irak: Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları, üçüncü bir ülkeye uğramaksızın havayoluyla doğrudan Bağdat, Basra, Musul, Erbil, ve Süleymaniye’ye seyahatlerinde havaalanına varışlarında 10 gün kalış süreli giriş vizesi uygulamasından yararlanabilmektedir.

cambodia ile ilgili görsel sonucu

Kamboçya: 30 gün geçerli turistik amaçlı vizeler, 30 USD karşılığında sınır kapılarında da verilebilmektedir.

kenia ile ilgili görsel sonucu

Kenya:1 Eylül 2015 tarihinden itibaren Kenya’ya seyahat edecek umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarının Kenya’ya varışlarından önce “www.ecitizen.go.ke” web sayfasındaki “Services” bölümüne girerek elektronik vize almaları gerekmektedir.
Yeni uygulamayla vize alınması en az 2 gün sürebilmekte olup, Kenya’ya varışta, geçerli elektronik vizenin bilgisayar çıktısıyla birlikte, en az 6 ay geçerli pasaport, otel rezervasyonu, seyahat programı, (turist olarak gidiliyorsa) ziyaret edilecek yerlerin listesi ve (iş ve arkadaş ziyaretleri için) davet mektubu gibi tamamlayıcı belgeleri sınır polisine ibraz edilmesi gerekmektedir.

cancun ile ilgili görsel sonucu

Meksika: Turizm, iş, eğitim, gazetecilik veya transit geçiş gibi nedenlerle Meksika’ya seyahat edecekler, havayoluyla seyahat etmek kaydıyla 30 günlük tek giriş vizelerini http://inm.gob.mx/index.php/page/Inicio_Autorizacion_Electronica/tr.html adlı internet adresinden harçsız olarak alabilmektedirler.

nepal ile ilgili görsel sonucu

Nepal: Türk vatandaşları sınır kapılarından 30 USD karşılığında kapı vizesi alabilmektedirler.

sri lanka ile ilgili görsel sonucu

Sri Lanka: Umuma Mahsus, Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri, 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vizelerini www.eta.gov.lk internet adresinden veya ülkeye girişte sınır kapılarından alabilmektedirler.

sudan ile ilgili görsel sonucu

Sudan: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizelerini Hartum Uluslararası Havaalanı’nda bandrol tatbikiyle (105 ABD Doları) karşılığında alabilirler.

taiwan ile ilgili görsel sonucu

Tayvan:  Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları, 30 güne kadar ikamet süreli tek girişli vizelerini Taipei’deki Taoyuan Uluslararası Havaalanından giriş yapmaları şartıyla (ayrıca dönüş bileti ibraz etmeleri, vize müracaat formu doldurmaları, iki adet vesikalık fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir) sınırda harçsız almaları mümkündür.

zambia ile ilgili görsel sonucu

Zambiya: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri turizm veya iş görüşmesi amaçlı seyahatleri için 30 güne kadar ikamet süreli tek, çift veya müteaddit girişli vizelerini sınır kapılarında alabilirler.
Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaportlar vizeye tabidir. Zambiya’ya akredite diplomatik temsilciliklere atanan Diplomatik Pasaport hamilleri de vizelerini sınırda alabilirler. Ayrıca https://evisa.zambiaimmigration.gov.zm/#/application adresi üzerinden çalışma vizeleri dışında diğer vize türleri için e-vize alabilmektedirler.